24 października uczniowie klas: 4b, 5b, 6a i 6b wybrały się na wycieczkę do Krynicy-Zdroju. Było wspaniale i pysznie !
Spotkanie z historią, architekturą i przyrodą malowniczych zakątków Polski, czyli wycieczka uczniów klas siódmych i ósmych do Sandomierza, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Lublina w ramach programu Podróże z klasą.
27.10.2024W dniach 24-25 października 2024 roku uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Staniątkach wzięli udział
w wyjątkowej wycieczce, organizowanej w ramach ministerialnego projektu „Podróże z klasą”. Celem tej podróży było poznanie bogatej historii oraz kultury Polski,
a uczniowie mieli okazję odwiedzić malownicze regiony Sandomierza, Kazimierza Dolnego oraz Lublina.Pierwszego dnia wycieczki uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od Sandomierza, gdzie podziwiali piękno katedry z XIV wieku, a także kościoła św. Jakuba. Spacer po sandomierskiej starówce obfitował we wrażenia, gdyż uczniowie mieli okazję zobaczyć Bramę Opatowską oraz inne zabytki tego urokliwego miasta. Niezapomnianym punktem programu była wizyta w zbrojowni rycerskiej oraz Muzeum Diecezjalnym Dom Długosza, gdzie młodzież mogła zgłębić tajniki lokalnej historii. Po intensywnym dniu pełnym zwiedzania grupa udała się do Kazimierza Dolnego. Uczniowie wspięli się na Górę Trzech Krzyży, skąd roztaczał się malowniczy widok na Wisłę i okoliczne tereny. Spacer po urokliwym rynku oraz wizyta w kościele dopełniły całości wrażeń. Wieczorem, po wspólnej obiadokolacji i po przyjeździe do kameralnego hotelu, który powstał z przekształconego spichlerza, uczniowie spędzili wieczór, dzieląc się wrażeniami z pierwszego dnia wycieczki.
Następny dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli od smacznego śniadania, po którym wyruszyli na spacer po Parku Zdrojowym w Nałęczowie. To malownicze miejsce sprzyjało relaksowi i odpoczynkowi przed dalszym zwiedzaniem.
Kolejnym punktem programu był Lublin. Tu uczniowie mieli okazję zobaczyć Kaplicę Św. Trójcy oraz spacerować po Starym Mieście. W trakcie zwiedzania młodzież odwiedziła Bramę Grodzką, Plac po Farze, Bazylikę oo. Dominikanów, Rynek, Wieżę Trynitarską oraz Bramę Krakowską. Każde z tych miejsc skrywało
w sobie bogatą historię i fascynujące legendy.Na zakończenie dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili Muzeum Narodowe
w Lublinie, gdzie mogli zobaczyć cenne zbiory sztuki oraz dowiedzieć się więcej
o historii regionu. Po intensywnym dniu pełnym wrażeń grupa wspólnie biesiadowała przy obiedzie, dzieląc się refleksjami na temat tego, co było dane jej zobaczyć
i przeżyć.Wycieczka była nie tylko okazją do poznania pięknych miejsc, ale także do integracji i wspólnego spędzenia czasu. Dzięki atrakcyjnemu programowi uczniowie wrócili do domu z bogatszą wiedzą o Polsce i niezapomnianymi wrażeniami. Warto podkreślić, iż wycieczka była w 80 procentach sfinansowana z ministerialnego programu Podróże z klasą.
Magdalena Madej
Podsumowanie rywalizacji sportowej szkół Powiatu Wielickiego
27.10.202421 październka w Kampusie Wielickim odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej szkół Powiatu Wielickiego za ubiegły rok szkolny.
Największym naszym sportowym osiągnięciem w roku 2023/2024 było zajęcie III miejsca w Województwie Małopolskim w szachach drużynowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna w składzie: Jakub Micuła, Daria Niziołek, Franciszek Klima, Dominik Marecik.
Podczas gali podsumowującej naszą szkołę reprezentowali: Daria Niziołek i Dominik Marecik.
Nagrodzono również nauczycieli przygotowujących uczniów do zawodów. Z naszej szkoły wyróżniony został pan Andrzej Irlik.
Gminne zawody piłki nożnej
17.10.2024Uczennice naszej szkoły zostały Mistrzyniami Gminy Niepołomice w piłce nożnej.
Dzisiaj uczniowie ze szkół z Gminy Niepołomice spotkali się na boisku w Staniątkach, gdzie odbyły się zawody w piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze dziewczęta zajęły I miejsce i w najbliższą środę będą reprezentować gminę podczas zawodów powiatowych.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Martyna Sarga z klasy 8a.
Drużyna chłopców wywalczyła V miejsce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom.
Jesteśmy z Was dumni!
Kredkobranie
14.10.2024Kredkobranie to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej.
W naszej Szkole zbiórka zakończona, przybory przekazane do Fundacji. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Narodowe Czytanie
14.10.202411 października w Domu Pełnym Kultury miała miejsce kolejna edycja Narodowego Czytania, które w tym roku przybrało wyjątkową formę. W naszą akcje włączyli się seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Staniątkach.
Tym razem zajęliśmy się fragmentami Kordiana Juliusza Słowackiego. Uczniowie klas 4-6 czytali opowieść Grzegorza - bajkęO Janku, co psom szył buty, a następnie wykonali do niej ilustracje. Grupa starsza wysłuchała rozmowy Kordiana z Grzegorzem (w rolę wcielili się p. Małgorzata Rzeszutek-Ślusarczyk i p. Piotr Wojas - dyrektor szkoły) oraz dialogu głównego bohatera dramatu z ukochaną Wiolettą (czytanej przez seniorów), a później rozwiązywali zadania teoretyczno-literackie dotyczące wysłuchanego fragmentu.
Dziękujemy za wspaniałe wystąpienia i literacką ucztę dla ducha. Do zobaczenia za rok na kolejnym Narodowym Czytaniu!
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
13.10.2024W piątek w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie z Małego Teatru przedstawili spektakl pt. "Bajka kuchenna", a Samorząd Uczniowski złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.
Na zakończenie wystąpili uczniowie klas młodszych, którzy niezwykle entuzjastycznie zaśpiewali piosenkę z dedykacją dla drogich pedagogów. Pan dyrektor wręczył nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi nagrody i podziękowania za pracę.
Wycieczka po Jurze Krakowsko - Częstochowskiej
02.10.2024Klasy 4a, 4b, 6b oraz klasy piąte odwiedziły dziś Jurę Krakowsko-Częstochowską . Byliśmy w Pieskowej Skalę , na Pustyni Błędowskiej - tu nie padało - oraz w Ogrodzieńcu - tu padało .